Ми маємо показувати приклад віри

Друге послання до Tимотея 2, 20-26.

20. У великім домі є не тільки золотий та срібний посуд, але й дерев'яний та глиняний; інший – на честь, інший ж – на нечесть.

21. Отже, як хто очиститься від цього, буде посудом на честь, освяченим, корисним для господаря, готовим на всяке добре діло.

22. Утікай від похотей молодечих, шукай справедливости, віри, любови, миру разом з тими, що взивають до Господа чистим серцем.

23. Від дурних та безглуздних питань ухиляйся: сам бо знаєш, що від них постають свари.

24. Слузі ж Господньому слід бути не сварливим, але до всіх привітним, здібним навчати, терпеливим,

25. що противників картає лагідно; може, Бог дасть, що вони колись покаються, щоб пізнали правду

26. і виплуталися з тенет диявола, який піймав їх, щоб виконували його волю.

Євангеліє від Луки 19, 37-44.

37. Як він був близько до спуску з Оливної гори, вся громада його учнів, радіючи, почала сильним голосом хвалити Бога за всі чуда, що бачили,

38. кажучи: Благословен цар, що йде в ім'я Господнє! Мир на небі і слава на висотах!

39. Деякі з фарисеїв, що були в юрбі, сказали йому: – Учителю, заборони твоїм учням.

40. Він відповів: – Кажу вам: коли ці замовчать, каміння кричатиме.

41. І як наблизився і побачив місто, він над ним заплакав,

42. кажучи: – Якби й ти цього дня зрозуміло те, що веде до твого миру! Але тепер воно закрите перед твоїми очима.

43. Прийдуть бо дні на тебе, і вороги твої валом тебе оточать, і тебе обляжуть, і стиснуть тебе звідусіль;

44. вони розчавлять тебе і твоїх дітей, які будуть у тобі, і не зоставлять у тебе каменя на камені, за те, що ти не зрозуміло часу твоїх відвідин.

Приклад віри    Метафора про посуд зустрі­чається в листах Павла не перший раз. Він також гово­рить про покликання, як про скарб у глиняних посудинах (2 Кор 4,7), маючи на увазі нашу слабкість, крізь яку вид­но Божу силу. А тут, у листі до Тита, апостол порівнює посудини до членів спільно­ти. У великому домі, тобто у Церкві, без сумніву, є багато святих і гідних людей — золотий і срібний посуд. А найваж­ливіше — ніхто не є наперед призначеним. Кожен, хто ба­жає, очистившись, може стати освяченим посудом, готовим на всяке добре діло.
    Апостол пише до молодого єпископа Ефесу, даючи йому особисті поради щодо христи­янського зросту та щодо дея­ких важливих характеристик провідника церковної грома­ди. Впадає у вічі ненав’язлива постава, яку виховує у своєму учневі автор послання: лагід­ний, терпеливий, привітний, здібний навчати. Зі всією пев­ністю можна сказати, що це постава не якоїсь офіційної особи, відповідальної за пев­ну структуру, а постава батька, який терпеливо очікує на по­каяння своїх дітей.
    Такий ідеал церковного прес­вітера є без сумніву ідеалом для всіх нас, які є батьками та матерями у вірі для інших лю­дей. Всі ми є частиною цього ланцюга передання віри. Ми прийняли її від наших попе­редників і передамо нашим наступникам, і від нас зале­жить, чи сприйматимуть вони її як живу і діяльну, здатну змі­нити довколишній світ.
    Тимотей, без сумніву, не зміг би прийняти такого заповіту від Павла, якби не був свідком життя апостола, наповнено­го цими чеснотами. Власний приклад навчає в сотні разів більше, аніж безліч сказаних слів. Павло добре це знав. Ба більше — він був переконаний, що успіх проповіді Євангелія залежить від його особистої життєвої постави. Тому він і боровся за святість у своєму житті, тому і поручав таке жит­тя своєму учневі Тимотеєві. А сьогодні він говорить і до нас — що успіх виховання у вірі наших дітей залежить, в пер­шу чергу, від прикладу нашої особистої віри та її проявів у нашому щоденному житті.