Матей 19.28. Ісус відповів їм: “Істинно кажу вам: Ви, що пішли за мною: як новий світ настане, коли Син Чоловічий сяде на престолі своєї слави, сидітимете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять поколінь Ізраїля.

Святий апостол Яків походив з галилейського міста Капернаум. Він був сином Алфея (Мр. 3, 18; Лк 6, 15) і братом святого апостола Матвія, колишнього митаря. Коли Господь Ісус Христос почав проповідувати Своє Божественне вчення, Яків, почувши його, сам пішов за Господом. Господь зарахував його до лику 12 апостолів (Лк. 6, 15; Мк 3, 18.). Прийнявши з іншими апостолами дар Святого Духа в день П'ятидесятниці, святий апостол Яків пішов з проповіддю слова Божого до язичників. Ревно наставляв він заблукалих на шлях спасіння. Як вогонь палючий, була божественна ревність, яка обгорнула святого апостола Якова. Він безстрашно викривав безбожництво,  розоряв ідольські капища. Натхненно проповідував він вчення Христове, зціляв недужих і біснуватих і творив різні чудеса. Безліч невірних навернув він до Христа. Його ревними апостольськими трудами слово Боже швидко поширювалося і зміцнювалося в тих країнах, де він проповідував. Святий Яків отримав від новонавернених найменування «божественного насіння», тому що, посіви в серцях людських слово Боже, він насаджував віру і зрощував благочестя. Головними місцями його проповідницьких праць були міста Газа і Елевферопіль з їх околицями. Обійшовши багато країн і старанно сіючи скрізь насіння слова Божого, святий апостол прийшов до Єгипту, в тамтешній місто Острацин, розташоване на березі моря, на кордоні з Палестиною. Тут він проповідував ім'я Христове. 

Апостола Якова Молодшого середньовічна «Золота легенда» називає покровителем тих, хто прощає ворогів перед смертю. За переказами, після того, як його скинули з крила Храму і каменували, він ще прожив трошки, вимовивши прощення вбивцям. А постраждав він через свій авторитет: чимало юдеїв шанували його, хоч він і проповідував Христа, і «старшим народу» це не подобалося, як і у випадку з Ісусом. Скориставшись смертю губернатора Юдеї Поргія Феста, після якої новопризначений правитель Альбін ще не прибув до Єрусалима, первосвященик Аннас (Ананос) скликав Синедріон, на якому Апостола Якова швидко засудили до каменування за порушення Закону. Саме це є найдивнішим в історії зі св.Яковом, оскільки ніхто інший як він ревно захищав юдейські практики у гроні перших християн, мав із цього приводу тертя зі св.Павлом, вважав, що охрещені з юдеїв мають продовжувати виконання Закону, дотримуватися обрізання тощо. Традиції «Церкви Якова» присвячено чимало сучасних досліджень, які мають на меті наблизити католицькі традиції до юдейських, «відкрити забуте багатство» тощо. Однак навряд чи можна сказати, що Бог бажає повернення католиків до юдейських приписів, якщо весь Закон уже сповнився в Христі Ісусі.

Авва Отче!!!Іменем Ісуса Христа прошу Тебе, щоб Святі Божі Ангели і  Святий апостол Яків молодший  перебували та молилися зі мною всегда нині і присно і во віки віков  Амінь!!! І прийми молитви в цьому наміренні