Євангеліє від Луки 9, 57-62. Божий заклик іди за мною.
Послання до Галатів 3, 8-12.

8. Тому й Писання, провидячи, що Бог оправдає поган вірою, дало Авраамові наперед цю благу вість: у тобі благословляться всі народи.

9. Так, отже, ті, що мають віру, благословляться з вірним Авраамом.

10. Усі бо, які покликаються на діла закону – під прокляттям, бо написано: проклят кожен, хто не пильнує, щоб виконати все, що написано в книзі закону.

11. А що ніхто законом не оправдується перед Богом, ясно, бо праведний вірою буде жити.

12. Закон же не від віри, бо каже: хто чинитиме його приписи, той буде ними жити.

Євангеліє від Луки 9, 57-62.

Іди за мною57. А як вони подорожували, сказав хтось до нього: – Я піду за тобою, куди б ти не пішов.

58. Ісус озвався до нього: – Лисиці мають нори й птиці небесні гнізда, Син же чоловічий не має де голови приклонити.

59. До другого сказав: – Іди за мною. Та той відповів: – Господи, дозволь мені перше піти та поховати мого батька.

60. – Лиши мертвим ховати своїх мертвих, – сказав Ісус до нього. – Ти ж іди, проповідуй царство Боже.

61. Інший сказав: – Я піду за тобою, Господи, але перше дозволь мені з моїми домашніми попрощатися.

62. Ісус сказав до нього: – Ніхто, поклавши руку на плуг і озираючись, не здатний до царства Божого. 

 

    Перше, що кидається в очі, це те, що Ісус Сам кличе цю люди­ну словами: Іди за Мною. Мож­на сказати, цю людину кликали бути апостолом, або учнем, або кимось близьким, важли­вим, якщо Ісус саме

 іди за мноюдо нього звертається з конкретною про­позицією. Натомість отримує відповідь: Дозволь мені перше піти, і батька свого поховати.Часто в нашій уяві ( помилко- вий образ цієї ситуації з похо­ванням батька. Ми уявляємо: ось тут лежить мертвий батько в домовині, а Ісус кудись кли че бідолаху, вимагає залишити похорон. Насправді ні. Згідно юдейських традицій ця людина вважалась нечистоютою певний період часу через наявність мертвого в домі, I не могла бути присутньою на великих зборах людей. Насправді, батько цієї особи живий і не збирається помирати ще повний період часу. Відповідь цієї особи озна­чає: Господи, Ти йди погуляй, а я може і прийду до Тебе коли не будь. Інколи можна зустріти думку, що вірити в Бога завжди встигнемо або до церкви буду ходити на пенсії.
Ісус звертається до нього вдруге вже з більш конкрет­ним закликом — проповідува­ти Царство Боже.
    Цей уривок розкриває пробле­му людини прив’язаність до батьків. Згадаємо інший дуже подібний уривок про прикли­кання апостолів Якова та Іва­на. Коли Ісус покликав їх Вони зараз же, кинувши човна і сво­го батька, пішли слідом за ним (Мт 4,22) і стали апостолами.
     Можу втратити велике по­кликання від Бога, не почути Його подвійний поклик через нездорову прив’язаність до батьків. Від самого початку Слово Боже говорить: Так то полишає чоловік свого бать­ка й матір і пристає до своєї жінки, і стануть вони одним тілом (Бут 2,24). ісус два рази дуже чітко кликав цю особу, ніби намагаючись витягнути її з тієї залежності, але той чоло­вік обрав земних батьків, а не Небесного Отця. Боже, прошу Тебе, показуй мені правду про мої небожі прив’язаності та допоможи почути Твій заклик.