Свіча, яку не став­лять під посудину — це Слово Боже, бо Слово твоє— світиль­ник перед ногами в мене, світло на моїй стежці (Пс 118,105).

Послання до Галатів 4, 22-31.

22. Написано бо, що Авраам мав двох синів: одного від рабині, другого ж від вільної.

23. Та той, що від рабині, народився за тілом, той же що від вільної – за обітницею.

24. Це має інше значення: ті дві жінки – два завіти; один з гори Синаю, що рабів родить, це – Агар.

25. Гора ж Синай в Арабії і відповідає теперішньому Єрусалимові, що в рабстві зо своїми дітьми.

26. Але вишній Єрусалим – вільний, він мати всім нам.

27. Написано бо: Веселися, неплідна, що не родиш! Возкликни, рада та весела, ти, що мук породіллі не знала, бо у покинутої дітей більш, ніж у тієї, що має чоловіка.

28. Ви ж, брати, як Ісаак, діти обітниці.

29. Та як тоді той що родився за тілом, гонив того, що родився за духом, так і тепер.

30. Та що каже Писання? Прожени рабиню та її сина, бо син рабині не унаслідить з сином вільної.

31. Отак, брати, ми сини не рабині, але вільної.

Євангеліє від Луки 8, 16-21.

Боже слово16. Ніхто не засвічує світила, щоб його вкрити посудиною або поставити під ліжко, а, навпаки, його ставлять на свічнику, щоб ті, що входять, бачили світло.

17. Нічого бо нема схованого, що не стало б явним, нічого тайного, що не стало б знаним і не вийшло на яв.

18. Вважайте, отже, як слухаєте: бо хто має, тому дасться: а хто не має, візьмуть і те, що йому здається, ніби має.

19. Мати його і брати прийшли до нього, та через народ не могли до нього доступитись.

20. Йому сказали: – Мати твоя і брати стоять надворі, хочуть побачитись з тобою.

21. Він у відповідь сказав їм: – Мати моя і брати мої – це ті, що слухають слово Боже й виконують його.

     Читаючи сьогоднішнє Єванге­ліє, часто може виникнути пи­тання. Чому Ісус так відповів щодо своєї матері? Чому зро­бив Її ніби другорядною? На­справді ні, сьогодні Він запро­шує нас ставати Його рідними, Його родиною.

    Увесь сьогоднішній уривок про Слово Боже. Свіча, яку не став­лять під посудину — це Слово Боже, бо Слово твоє— світиль­ник перед ногами в мене, світло на моїй стежці (Пс 118,105).Вважайте, отже, як слухає­те. Якщо подивитись на сло­во слухати акоиєтє- (акУэтэ), то воно має такі значення:- слухати, вислухати, розуміти, пізнати,слухатися, коритися, дізнаватись. В переважній більшості це слово вживаєть­ся в контексті слухання слова Божого. Ісус говорить Вва­жайте, отже, як слухаєте. Інший уривок більш деталь­но пояснює цю фразу. Хто ж пильно заглядає в досконалий закон свободи й у ньому пере­буває, — не як слухач-забудько, а як виконавець діла, — той щасливий у ділі своїм (Як 1,25).Споконвіку було Слово, і з Бо­гом було Слово, і Слово було — Бог (Ів 1,1), а також І Слово стало тілом, і оселилося між нами (Ів 1,14).
    Марія стала Матір’ю Бога че­рез Слово. Якщо Слово Боже перебуває в мені по-справж­ньому, то я стаю братом або сестрою Ісуса Христа! До цих слів ми вже звикли, бо чуємо їх досить часто. Але спробу­ємо уявити, що Президент якоїсь великої країни є моїм братом. Я певно буду цим пи­шатись. Чому тоді ми не пиша­ємось тим, що можемо бути братом або сестрою Царя царів? Боже, допоможи мені слухати уважно Слово Твоє і виконувати його.